קולנוע וטלוויזיה

תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ נמצאת בהתרחבות מתמדת. עם כל הקשיים בהם נמצאים ערוצי הטלוויזיה, הענף ממשיך לגלגל כסף רב ומספק פרנסה למאות אנשי מקצוע מסוגים שונים, צלמים, במאים, עורכים, אנשי תוכן, סאונד, מפיקים, תאורנים ועוד. במאמר זה אפרט על הניסיון שלי בתעשיית הקולנוע, באולפני הטלוויזיה ועל הסט.

כאשר סיימתי את הלימודים שלי בשנת 2015, קיבלתי החלטה חשובה שהבטיחה את העתיד המקצועי שלי. להחלטה זו קדמו החלטות נוספות, אפרט על החלטות אלה בקצרה.
בשנת 2006 התגייסתי לצה"ל לתפקיד מאבחן בטחוני בגדוד המעברים. מגיל צעיר מאוד אהבתי לצלם וידעתי שארצה לעסוק בזה כשאגדל. לפני הגיוס ניגשתי למיונים של יחידת ההסרטה אך לא התקבלתי. כמו כן הפרופיל הרפואי שלי היה גבוה ולכן גויסתי למשטרה הצבאית, שרתתי במעברי הגבול בשכם (מחסום חווארה) ובקלקיליה (מעבר אייל), במהלך השירות יצאתי לקורס חובשים בבה"ד 10, סיימתי אותו בהצלחה וחזרתי לפלוגה בתפקיד חובש מחלקה. בשנת 2009 השתחררתי אחרי 3 שנים מאתגרות עם חלום לחזור ולעסוק בצילום בהמשך הדרך.
בשנת 2010 התחלתי לימודים לתואר ראשון בצילום ואמנות, במרכז האקדמי וי"צו בחיפה. למדתי במחלקה לצילום, קולנוע וניו-מדיה. במהלך הלימודים ניתן דגש גדול על אמנות, ביטוי אישי וביקורת עבודות – בעיקר צילומי סטילס. במהלך הלימודים יצאנו למספר פעילויות בחו"ל. טיסה משותפת לברלין ביחד עם המחלקה לצילום וסיור במוזיאונים וגלריות, וגם קורס ייחודי למעצבים בשוודיה בנושא הטלוויזיה הציבורית בישראל. ביקרנו ברשות השידור השוודית בסטוקהולם ולמדנו מה ניתן ליישם גם בארץ. למרות האזכור של המילה קולנוע בשם המחלקה, רוב הלימודים לא עסקו בקולנוע בכלל. למעט מספר קורסים מצומצם.
בסיום הלימודים החלטתי שמעתה והלאה אתמקד בעיקר בתחום הקולנוע והטלוויזיה.

להלן רשימת מקומות בהם עבדתי בתעשייה

אני חבר באיגוד עובדי הטלוויזיה והקולנוע בישראל – אק"ט – בתפקיד צלם אולפן.

אדר גולד – מה אתה רוצה להוכיח | ע. הפקה
מלון בית בכר | ע. הפקה
קיבלתי תכנית אירוח | צלם אולפן
מחסני תאורה | ע. הפקה
זיפי | ע. צלם, פוקוס פולר
מימונה במגדל דוד | צלם אולפן
דייט עם סבא וסבתא: מסע בינדורי משותף עם הנכדים

בחיי השגרה העמוסים, הזמן המשפחתי נוטה להתפספס, ועימו גם הסיפורים המשפחתיים, השורשיים; בדיוק בשביל זה, הכנו לכם אחר צהריים של מסע בינדורי חוויתי ויחודי בו תוכלו יחד עם הנכדים, לספר, לשמוע, ללמוד ולהנציח את סיפור החיים האישי המשפחתי שלכם.המסע המשותף יתחיל בבית קפה אינטימי ונעים, שם יחכו לכם תה, עוגיות, ופולדר מעוצב שעד סוף הפעילות יהפוך לספר המשפחה שלכם בליווי מנחה המתמחה בכתיבת סיפורי חיים, שתלמד את הנכדים איך לראיין את סבא וסבתא, איך לכתוב את הסיפור, שיישאר לנצח. כשתסיימו לשאול, להקשיב, ולספר, תעברו לתחנה הבאה, בה כתבן עם מכונת כתיבה נוסטלגית, ינציח אתכם סיפור נבחר בצורה מיוחדת. לאחר שתצטלמו למזכרת בעמדת צילום אוטומטית של פעם, התחנה הסופית תוקדש ליצירת ספר הזכרונות ועץ המשפחה הייחודי שלכם בו יישמרו הרשמים והחווית מהמסע הבינדורי המשותף הזה.▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ביום חמישי ה-13.02, האירוע יתקיים בשלושה סבבים: 15:30, 16:00, 16:30 | 🅿 חניה חינם בחניון בית אבי חי | שימו ♥ – מספר המקומות מוגבל על מנת לשמור על האינטימיות של האירוע, מומלץ להזמין כרטיסים מראש. לרכישת כרטיסים לשעה 15:30 >> www.bac.org.il/15:30לרכישת כרטיסים לשעה 16:00 >> www.bac.org.il/16:00לרכישת כרטיסים לשעה 16:30 >> www.bac.org.il/16:30

Posted by ‎בית אבי חי Beit Avi Chai‎ on Wednesday, December 25, 2019
דייט עם סבא וסבתא | תאורן

Posted by CactuStock on Wednesday, September 4, 2019
קקטוסטוק | ע. צלם
טורנדו | ע. הפקה