שידור וידאו חי באינטרנט

שידור וידאו חי באינטרנט

שירות חדש בסטודיו – שידור חי על גבי רשת האינטרנט. ריבוי מצלמות וניתוב תמונה, סאונד ותאורת אולפן מקצועיים. חבילה מלאה של וידאו לייב לפייסבוק, YouTube, אינסטגרם, זום ועוד – שידור לכל העולם מהסטודיו ברמת גן.

חדש בסטודיו ברמת גן

שידור וידאו חי באינטרנט יכול לתת מענה למגוון צרכים – ניתן לשדר למאות צופים במקביל במגוון פלטפורמות: זום, פייסבוק, יוטיוב ועוד. אפשרות לשיחת ועידה מרובת משתתפים בתוכנת זום, כולל הצגת המשתתפים על מסך גדול והקלטת השידור לשימוש עתידי.

ריבוי מצלמות וניתוב

ניתן לבצע שידור חי במספר מצלמות וכמה זוויות צילום – עד 4 מצלמות במקביל. הניתוב מתבצע ע"י טכנאי בעזרת מיקסר וידאו ייעודי ששולח את המצלמה הרלוונטית לשידור, כולל מעברים וכותרות.
לדוגמה, צילום של ראיון זוגי עם מראיין אחד, ו-2 אורחים בישיבה מול שולחן:

  • מצלמה 1 בזווית רחבה (לונג-שוט) של כולם
  • מצלמה 2 בזווית סגורה (קלוז-אפ) של המרואיין
  • מצלמה 3 בזווית בינונית (מדיום-שוט) של 2 המרואיינים
  • מצלמה 4 קלוז-אפ שתעבור בין המרואיינים בהתאם למי שמדבר באותו רגע.

מסך ירוק, כרומה-קי ו-VTR

בסטודיו יש רקעי נייר במגוון צבעים ברוחב 2.71 מטר. בנוסף ישנם 2 מסכים ירוקים ברוחב 3 מטר המאפשרים החלפת המסך הירוק בתמונת סטילס של אולפן וירטואלי – תוך כדי השידור החי. כמו כן ניתן להוסיף כותרות ולשדר וידאו מוקלט מראש (VTR).

חיבור אינטרנט מהיר כולל גיבוי

בסטודיו מותקנת תשתית אינטרנט מהיר (500/12Mbps), המאפשרת שידור חי באיכות FullHD 1080p ללא הפרעות וללא קטיעות. השידור עובר דרך השרתים של הפלטפורמה הרלוונטית – פייסבוק, יוטיוב וכו' – ומשם מתפצל לצופים. באופן הזה אין מגבלה של רוחב פס ומאות צופים יכולים לצפות בשידור במקביל.
גיבוי ויתירות- מעבר מהיר לשידור באמצעות מודם סלולארי על רשת דור 4 במקום החיבור הקווי.
הקלטה של הוידאו המנותב על דיסק קשיח במקביל לשידור החי, לשימוש עתידי. ניתן גם לבצע הקלטה של כל מצלמה בנפרד ולערוך את החומרים מחדש מאוחר יותר.
המשך שידור גם בהפסקת חשמל, מערכת UPS וסוללות גיבוי למצלמות, לתאורה ולחיבור אינטרנט.

ציוד תאורה

בסטודיו יש מגוון גדול של פנסי LED ומרככי תאורה המפזרים אור רך ומחמיא על המצולמים. ניתן לשלוט בטמפרטורת הצבע – אור צהוב או לבן. מערך התאורה מאפשר להאיר את הרקע בנפרד בצורה אחידה – מפשט ומשפר את הגזירה של הרקע הירוק והחלפתו במצגת/גרפיקה אחרת. התאורה על המצולמים כוללת צ'ימרות (סופט-בוקס) הנותנים אור רך ומחמיא. בנוסף רשת גריד מונעת החזרים מהרקע הירוק. פירוט מלא של ציוד התאורה בקישור זה.

טלפרומפטר

ניתן להשתמש בטלפרומפטר בשידור חי ולהעביר מסר מדוייק תוך כדי מבט ישר למצלמה. פרטים נוספים בעמוד הטלפרומפטר.

סאונד

לצורך השידור החי נעשה שימוש במיקסר המתחבר למחשב ומאפשר חיבור של עד 4 מיקרופונים. אפשר להשתמש במיקרופון במה (דינמי) או במיקרופון דש (נק-מיק). כמו כן ניתן לחבר כלי נגינה כמו גיטרה/קלידים ולשדר הופעות מוזיקליות. בסטודיו מותקנים וילונות שחוסמים החזרי סאונד לא רצויים. פירוט מלא של ציוד הסאונד בקישור זה.

יצירת קשר

לקבלת הצעת מחיר ובכל שאלה ניתן לפנות בטופס יצירת קשר, בהודעת וואטסאפ או בטלפון: 054-6730716 יונתן.